Poštovani, čast mi je i zadovoljstvo pozdraviti Vas na stranicama naše škole ! Dođite nam s povjerenjem i vjerom u uspjeh !
Autor: Ana Zubčić Kuhar, 29. 4. 2011.

Škola nosi ime hrvatskog rodoljuba i borca za nacionalna prava Vladimira Gortana, rođenog u Bermu kraj Pazina. Smještena je na Školskom brijegu s pogledom na prostrane vinograde, maslinike i prekrasno more. Za područje Bujštine, škola ima veliku važnost od osnutka 1946.godine do danas. Ovdje su svoja znanja stjecale mnoge generacije učenika, danas cijenjeni stručnjaci na čiji smo uspjeh ponosni. Ovu školu pohađali su danas vrhunski svjetski sportaši, pjesnici, glumci, estradni umjetnici, diplomati, inženjeri, pravnici, liječnici, ekonomisti, gospodarstvenici koji vode sveukupni život ovoga kraja, a prije svega dobri i jednostavni ljudi. Novo vrijeme, donijelo je i nove običaje i nove metode poučavanja. Cilj nam je uvijek isti: odgoj i obrazovanje mladih ljudi, njihov intelektualni, fizički, osobni i društveni razvoj. Naš glavni moto je izgradnja škole bez nasilja, uvažavanje osobe i tolerancija. Glavna misao vodilja : SVAKI UČENIK IMA PRAVO USPJETI. Škola izvodi tri programa obrazovanja u trajanju četiri godine, a to su: OPĆA GIMNAZIJA TURIZAM I UGOSTITELJSTVO, HOTELIJERSKO TURISTIČKI TEHNIČAR i EKONOMIJA, TRGOVINA I POSLOVNA ADMINISTRACIJA - EKONOMIST Škola je član asocijacije europskih škola AEHTA u strukovnom programu. Po osvojenim nagradama i priznanjima na županijskim i državnim natjecanjima pripadamo vrhu hrvatskih srednjih škola. Nastavni kolektiv djeluje kao tim ali i na individualnoj razini i djeluje prema prihvaćenim načelima etičkog kodeksa. Želimo biti partneri i podrška roditeljima, poticati ih i uključivati u sveukupni život škole i u suradnji postići što bolji uspjeh. Želimo biti važan čimbenik razvoja našeg grada Buja i cijele Bujštine. Zahvaljujem svim suradnicima i svima drugima koji svojim radom i marom pridonose razvoju i napretku škole.

Ravnateljica Ana Zubčić Kuhar, prof.