UPISI 2020./2021.
Autor: Petra Bošnjak, 25. 5. 2020.

Dragi osmaši i dragi roditelji,

Pred vama je važna i možda teška odluka. Izborom srednje škole odlučujete o svojoj budućnosti, a osim toga birate kakvo će vam biti jedno važno razdoblje vašeg odrastanja, sjećanja na koje ćete nositi sa sobom cijeli svoj život.

Izborom Gortana nećete pogriješiti. U Gortanu niste samo broj. Svi smo kao jedna velika obitelj i brinemo jedni o drugima, a misija nam je izgraditi kvalitetne i zadovoljne ljude.

Postanite Gortanovac i uz znanja i vještine koje stječete našim programima, kreativno se izrazite kroz naše projekte i izvannastavne aktivnosti te ponesite sa sobom u život nezaboravne srednjoškolske uspomene.

Slobodno nam se obratite putem e-maila ured@ss-vgortan-buje.skole.hr ukoliko su vam potrebne dodatne informacije o našoj školi, programima i upisima.

Tu smo za vas!

Programi :

Prezentaciju o školi i Virtualni Dan otvorenih vrata možete pogledati na sljedećem linku: https://www.youtube.com/watch?v=lyn83MRbyxM&list=PLlk7fy2OWvVjYQp8iONfE9uCKPnyjJ65_

Još informacija o školi možete naći na portalu srednja.hr

Upisi

Kandidati se za upis u obrazovne programe prijavljuju i upisuju putem mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ).

Učenici koji osnovno obrazovanje ne završavaju kao redoviti učenici osnovne škole u Republici Hrvatskoj prijavljuju se Središnjem prijavnom uredu na način opisan na mrežnoj stranici www.upisi.hr

Za upis u I. razred prijavljenim kandidatima vrednuju se sljedeći elementi:

• prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta u posljednja četiri razreda (5., 6., 7. i 8. razred)
  • vrednuju se i zaključne ocjene 7. i 8. razreda iz nastavnih predmeta:

- Hrvatski jezik,

- Matematika

- prvi strani jezik

- 3 nastavnih predmeta važnih za nastavak obrazovanja u   ____________pojedinim vrstama  obrazovnih programa

Predmeti posebno važni za upis

za program opće gimnazije to su povijest, geografija i biologija

za obrazovni sektor turizam i ugostiteljstvo program hotelijersko-turistički tehničar to su povijest, geografija i biologija

Također se vrednuju i uspjesi na natjecanjima iz znanja, uspjesi na natjecanjima školskih sportskih društava te ostali posebni rezultati kao i posebni elementi vrednovanja.

Zdravstveni zahtjevi:

Gimnazija – nije potrebna dokumentacija

Turizam i ugostiteljstvo: Hotelijersko-turistički tehničarpotvrda nadležnog školskog liječnika - obvezno priložiti pri upisu!

NEMA  MINIMALNOG  BODOVNOG  PRAGA !

Učenici koji u osnovnoj školi nisu učili engleki jezik trebaju prisupiti provjeri predznanja iz engleskog jezika.

Kalkulatoru bodova, možete pristupiti na sljedećem linku.

Termin za dostavu upisnice i potvrde školskog liječnika je 27. i 28. srpnja od 8 do12 sati.

Upisnicu i potvrdu školskog liječnika možete poslati i elektroničkim putem (skenirano ili slikano) od 27.srpnja do 30. srpnja. Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati. Mail adresa je: ured@ss-vgortan-buje.skole.hr