Predavanje Tomislava Jeletića iz Istarske kreditne banke
Autor: Kristijan Buždon, 12. 3. 2013.

Dana 26. veljače 2013. održano je predavanje Tomislava Jeletića, mag.oec, voditelja odjela za računovodstvo Istarske kreditne banke u Umagu, na temu "Primjena matematike u poslovanju, složeni kamatni račun i zajam". Na predavanju su bili prisutni učenici trećeg i četvrtog razreda ekonomije. Bit predavanja je bio upoznati učenike s primjenom matematike u bankarskom poslovanju, složenim kamatnim računom i zajmom, što je usko povezano s gradivom gospodarske matematike. Učenici su bili upoznati s metodama bankarskog kreditiranja i štednje.

Osim stručnog dijela predavanja, Tomislav Jeletić se osvrnuo i na svakodnevni rad u banci, općenito bankarsko poslovanje i zaključio kako je posao stresan i zahtjevan. Osvrnuo se i na aktualne teme o kreditima, stanju bankarstva u Hrvatskoj i pri tome zadržao nepristran stav što su učenici cijenili. Učenici su se složili da je predavanje bilo vrlo zanimljivo i poučno te možemo reći da smo stekli novo i korisno iskustvo.

Ivan Bernatović, III.d

Predavanje Tomislava Jeletića iz Istarske kreditne banke
Autor: Kristijan Buždon, 12. 3. 2013.

Ivan Bernatović, III.d