Projekt "Hrvatska i EU"
Autor: Veronika Petrović, 10. 3. 2009.

Učenici SŠ "Vladimir Gortan" Buje, u projektu "Hrvatska i EU" predvođeni profesoricom ekonomske grupe predmeta Dubravkom Puljar Kovačević te uz veliku suradnju i podršku ravnateljice Ane Zubčić Kuhar i uz partnera projekta - grad Umag, žele proširiti svoja znanja  o institucijama Europske Unije i razvoju civilnog društva  za demokratsko društvo.

Učenici SŠ "Vladimir Gortan" Buje spremaju se na stručni izlet u Bruxelles i Strasbourg u sklopu projekta "Hrvatska i EU".

Sam projekt dijeli se u nekoliko faza:

1. faza: U školi se provodi edukacija u okviru dodatne nastave o EU institucijama, povijesti EU i procesu pregovora Republike Hrvatske o pristupanju EU, a posjetom Bruxellesu i Strasbourgu učenici će se upoznati s radom i konstituiranjem ovih ustanova: Vijeća Europe, Suda za ljudska prava, Europskog parlamenta, Europskog gospodarskog i socijalnog odbora te ureda Misije Hrvatske pri EU.

2. faza: Pri posjetu navedenim institucijama školu će predstavljati 40 učenika i profesori na čelu s ravnateljicom Anom Zubčić Kuhar. Prezentirat ćemo Hrvatsku na prikladan način, predstavljajući značajke hrvatske kulturne baštine kroz hrvatsku narodnu nošnju i nacionalni instrument, i to s područja Istre - sopile.

3. faza: Po završetku prve dvije faze projekta učenici će izraditi slikoviti i reprezentativan plakat sa tematikom posjeta institucijama EU i gradovima Bruxellesu i Strasbourgu. Sve aktivnosti bit će medijski popraćene u suradnji sa HRT-om.

Zainteresirani za širenje korisnih informacija i programa koje EU pruža mladima, molimo vas da nas podržite i pomognete novčanom potporom u realizaciji projekta, a svim dosadašnjim sponzorima ovim putem se iskreno zahvaljujemo.