Edukacija prve pomoći
Autor: Petra Bošnjak, 16. 11. 2017.

Na inicijativu prošlogodišnje školske ekipe koja je nastupila na državnoj razini natjecanja Hrvatskog Crvenog križa, u petak 10.11.2017. u školskoj sportskoj dvorani organizirane su radionice prve pomoći za sve učenike škole.

Radionice su provodile učenice, članice prošlogodišnje ekipe koja je osvojila prvo mjesto na međužupanijskom natjecanju Hrvatskog Crvenog križa: Martina Veseli (4.c), Elisabetta Petretić (4.c), Mihaela Peer (4.d), Vanja Modrušan (3.a) i Nicole Morača (3.a) uz pomoć učenice 4.c Martine Tarandek te ovogodišnjeg mentora, volontera Crvenog križa Bujštine Maria Šimata, volonterke Nicole Caterine Kovačević i ravnateljice Crvenog križa Bujštine Vesne Kovačević.

Radionica se sastojala od 4 radilišta na kojima je svaki učenik imao priliku isprobati demonstrirane vještine pružanja prve pomoći. Na jednom radilištu, prikazano je postupanje u slučaju nesvjestice, na sljedećem reanimacija, zatim imobilizacija te zaustavljanje krvarenja. Učenicima je objašnjen i postupak pozivanja hitne pomoći. Volonteri su im ispričali o mogućnosti volontiranja i sudjelovanja u natjecanju mladeži Hrvatskog Crvenog križa kao članovi školske ekipe.

Učenici su se zapisivali na popis zainteresiranih za sudjelovanje na natjecanju ili volontiranje u Crvenom križu i iskazali neočekivano velik interes.

Od srca se zahvaljujemo djevojkama koje su odradile radionice. Bile ste izvrsne!

Istinski se zahvaljujemo Crvenom križu Bujštine, djelatnicima i volonterima na utrošenom materijalu, trudu i vremenu.

Fotoaparatom je sve popratila učenica 4.d Ana Žurić.

Galeriju fotografija možete pogledati na našoj facebook stranici.